Pirine testenine

AK  

član od: 5.1.2006

sporočila: 112

tema odprta - 27. jan 2006 19:48 | ogledi: 6.086 | odgovori: 5

V nedeljo bi rada skuhala pirine testenine nimam pa idejo za omako brez mesa. Prosim za pomoč.

AK

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. jan 2006 21:17

Smetanova omaka v različnih izvedbah, pglej na forum krompirjevi njoki, nekaj dni nazaj smo debatirali o tem. Vse bi šlo tudi k pirinim testeninam. Kaj pa preprosta paradižnikova omaka? Na olivnem olju prepraži sesekljano čebulo, dodaj strt čese, ko zadiši prelij s pelati ali paradižnikovo mezgo ali kečapom, kar pač uporabvljaš, še malo pokuhaj in dodaj sesekljan peteršilj, seveda prej soli in dodaj malo popra, po želji tudi žličko vina (ali pa z vinom zalij čebulo, tačas ko jo pražiš, alkohole potem izpari in ostane samo okus). Ali pa v sladki smetani počasi topiš kak sir (rocquefort, gorgonzola) in začiniš še po okusu, v sladko smetano lahko dodaš tudi curry, lahko malo prepražiš tunino na olivnem olju in zaliješ s smetano. Lahko pa na olivnem olju prepražiš zgolj sesekljano zelenjavo: čebulo, česen, zeleno in rdečo papriko, bučke, paradižnik in dodaš svež sesekljana zelišča, malo podušiš in lahka ter okusna polivka za testenine je nared. Mamamia mamamia

AK  

član od: 5.1.2006

sporočila: 112

28. jan 2006 9:25

Mamamia hvala. Vse omake se mi zdijo zelo okusne. Bom vsak teden eno sprobala. Upam samo, da so pirine testenine dobre. AK

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

28. jan 2006 10:07

Me je mamamia prehitela - ravno včeraj sem naredila zelenjavno omakico z bučkami, paradižnikom in rdečo papriko ( nesramno draga ) Imeli smo pa koruzne njoke zraven. Lumpica

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

28. jan 2006 10:42

V paradižnikovo omako, kot je je opisala mamamia meni zelo paše por. Dodam ga rahlo popraženega proti koncu kuhanja omake. mimika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. jan 2006 16:11

Ak, jaz jem (oziroma sem jedla, trenutno jih ne smem) vse omake razen tiste z rocquefortom, ne jem pa pirinih testenin. Meni razen običajnih testenin kaj tega gre težko saj veš kam, edino riževe rezance ali prozorne sojine še jem razen klasičnih. Vem pa, da vedno več ljudi je pirine testenine in sploh testenine iz črnih oziroma mešanih mok, ker so bolj zdrave. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti